Návštěvnost

Šachoví mistři světa řekli

Alexandr Alexandrovič Aljechin:"

Pomocí šachů jsem si vypěstoval charakter, učí objektivitě, velikým mistrem se může člověk stát jedině tehdy, pozná-li své omyly, chyby a vady. Stejně tak je tomu i v životě.“

Play chess online
Počasí Vyškov - Slunečno.cz

Hledat

Mladí hráči SK Vyškov hráli na turnaji Hříbata open

V sobotu 5. 6. 2021 se v Bowling centru v Brně Židenicích hrál 3. ročník turnaje pro děti do 12 let HŘÍBATA OPEN. Na turnaji hráli i dva reprezentanti Sportovního klubu Vyškov Kristýna Dorazilová a Jan Kotisa. Oba dva si vedli velmi dobře, když ve svých kategoriích obsadili druhé (Kristýna) a třetí místo Honzík. V turnaji hrálo celkem 37 mladých šachistů obsadila Kristýna celkové 7. a Honzík 11. místo. Bohužel se potkali už ve třetím kole, kdy Kristýnka porazila Honzíka. V posledním kole měl Honzík za soupeře talenta z Náměště n. O. Martina Policara. Po zbytečné ztrátě koně se ještě snažil využít výhody první proměny pěšce za dámu, ale soupeř se ubránil a poté sám proměnil pěšce za dámu a partii vyhrál. Kristýnka ztratila bod v partii, kterou prohrála na čas. Bohužel byl turnaj pouze na 5 kol, ideální by bylo alespoň 7 kol. Dalším mínusem bylo hrací tempo, hrálo se na 14 minut bez přídavku. Zde se ukázalo, že lepší je hrát alespoň s minimálním přídavkem. V Hodonicích se bude hrát 15 minut + 5 sekund na tah, což je asi optimální tempo.

Turtnaj se hrál v krásném prostředí Bowling centra, kde má základnu oddíl Hříbata, který vede Jarda Bureš. Rodiče měli zákaz vstupu do mísntosti, což zjednodušilo dodržování hygienických opatření. Po turnaji jsme si zahráli bowling a užili si krásný slunečný den při výborném jídle.

Odkaz na výsledky: chess-results