Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Návštěvnost

 

 Šachoví mistři světa řekli

  Alexandr Alexandrovič Aljechin:"

Pomocí šachů jsem si vypěstoval charakter, učí objektivitě, velikým mistrem se může člověk stát jedině tehdy, pozná-li své omyly, chyby a vady. Stejně tak je tomu i v životě.“
 

 

Play chess online
Počasí Vyškov - Slunečno.cz

Hledat

 

Mistrovství Moravy a Slezska kat. H+D10, H+D12, H+D14, H+D18 2017

Na letošním Mistrovství Moravy a Slezska mládeže, které se tradičně koná v Hotelu Dlouhé Stráně, budou hrát i mladí zástupci Sportovního klubu Vyškov. V kategorii H+D 14 bude hrát Marek Hruška, v kategorii H+D 16  nastoupí Robert Kudlička ml. a Martin Kužílek. Doprovod klukům dělá zástupce MKS Robert Kudlička, který je přihlášený do OPEN turnaje.

V prvním kole se mládežníkům Sportovího klubu moc nedařilo. Jediné body si připsal jen Marek, když uhrál půlku se šedesátým nasazeným Tomášem Novákem z Lokomotivy Krnov. V příštím kole ho čeká těžký soupeř, třetí nasazený Thai Dai Vin Nguyen (RtgFIDE 1921), který v prvním kole překvapivě prohrál. Robert s Martinem měli těžké výše nasazené potivníky a své partie prohráli. I ve druhém kole budou mít oba kluci výše nasazené protihráče a mohou jen překvapit. Robert Kudlička st. si v OPEN turnaji vedl dobře a po výhře nad polkou Aleksandrou Zurawickou si připsal první bod.

Ve druhém kole se zástupcům vyškovského šachu nepodařilo překvapit. V tomto kole si všichni připsali na své bodové konto nulu. Marek a Robert ml.mají na odpolední 3. kolo nalosovány papírově slabší a tak by toho měli využít a připsat si body. Martin to bude mít se sbíráním bodů složitšjší, protože je v podstatě pořád začátečník, který do kroužku začal chodit v minulé sezóně. Pro něj bude zisk každého půlbodu výborným výsledkem. Robert st. by mohl zabodovat s dalším zátupcem polského šachu.

Dle papírových předpokladů Marek i Robert ml. své soupeře ve třetím kole porazili a připsali si oba po bodu (Marek měl asi snadnou práci, protože o výhře mi psal SMS už v15:42). V příštím kole bude mít Marek za soupeře silnějšího hráče Jana Matiáše Dvořáčka z Lokomotivy Brno a Robertovi ml. přál los a bude mít za soupeře dle ELA slabšího Jana Miczu. Doufáme, že oba kluci navážou na své dnešní výkony a připíší si další body. Martin Kužílek nestačil na svého soupeře Matěje Pola a v příštím kole bude mít volno. Robertovi staršímu se dnes nedařilo a na své bodové konto si nepřipsal žádné body i přesto mu patří velký dík, že převzal dozor nad našimi mládežníky. 

Ve třetím hracím dnu se klukům dařilo střídavě. V doopoledním kole si Robert ml. připsal jeden bod za výhru, zatímco Marek prohrál. Martin Kužílek měl dopoledne volno a dostal tak jeden bod zadarmo. Odpoledne to bylo obráceně, Robert ml. nestačil na Danielu Urbanovou z Prostějova. Naproti tomu si Marek připsal další bod za výhru nad jesenickým hráčem Robertem Liewehrem a po pěti odehraných kolech má na svém kontě 2,5 bodu. Martin má zatím trochu smůlu na los, protože má za soupeře zkušenější hráče s vyšším ELEM. V příštím kole by mohl zabojovat a porazit Jana Miczu nad kterým včera vyhrál Robert. V OPEN turnaji se dnes dařilo Robertovi staršímu, když si nejdříve připsal půlku za remízu s Janem Polišenským z Kroměříže. Odpoledne pak vyhrál partii nad Zdeňkem Šťávou.

V pátečním dvojkole si všichni naši zástupci připsali po bodu. Marek a Robert ml. obě své partie zremízovali. Martin Kužílek si na své konto připsal první vítězství, kdy v šestém kole porazil Jana Miczu. Odpoledne pak nestačil na Jiřího Vymyslického z Rozrazilu. Robert Kudlička st. v šestém kole porazil Romana Krejčoka z Beskydské šachové školy. Odpoledne pak prohrál s Tomášem Horvátem z Orlové. O nastávajícím víkendu čekají na účastníky Mistrovství poslední dvě kola a tak doufáme, že si naši zástupci vylepší své průběžné hodnocení.

V sobotním osmém kole se našim mládežníkům nedařilo a všichni tři prohráli a tím si nevylepšili svá bodová konta. Marek nestačil na Martina Žažu ze Zastávky, Robert prohrál s výše nasazeným Ondřejem Dejmalem ze Světlé a Martin si neporadil s Nelou Otáhalovou ze Zbrojovky Vsetín. Zítra se hraje poslední kolo a kluci tak budou mít poslední šanci na zisk nějakých bodů a vylepšení svého postavení. Jediným vyškovským šachistou, který si dnes připsal bod byl Robert Kudlička starší. Ten v OPEN turnaji porazil Radka Hobzu ze Zlína a v zítřejším posledním kole ho čeká Jan Ptáček z Humpolce.

Posledním kolem skončilo v neděli 29. 10. 2017 Mistrovství Moravy a Slezska mládeže. V 9. kole se vyškovským zástupcům vůbec nedařilo a ze čtyř partií získali pouze půl bodu. Ty získal Robert junior po remíze s Jiřím Vymyslickým z Rozrazilu Brno.

Konečné hodnocení výkonu kluků nebude nijak pozitivní. Martin Kužílek, který zde hlavně sbíral zkušenosti vyhrál pouze jednu partii. Robert Kudlička ml. je jediný, který v podstatě zůstal na svém a jako 48. nasazený hráč skončil na 51. místě v kategorii do H+D 16. Od Marka Hrušky jsme ovšem čekali více. Po vydařeném turnaji v Jeseníku jsme čekali na podobné výkony i na tomto turnaji. Zde však Marek zklamal a v konečném pořadí mu patří až 60. místo z 81 hráčů. Zde se ukázalo, že i naši nejlepší hráči nestačí na konkurenci z ostatních šachových oddílů. Kluci si budou muset uvědomit, že pokud na sobě nebudou pracovat, tak se zlepšení nedostaví. Nestačí jen navštěvovat kroužek a treninkové centrum, ale kluci by měli na sobě pracovat i doma ve svém volnu. Další příležitostí k zlepšení reputace budou mít mladí vyškovští šachisté v krajském přeboru družstev mládeže. Ten začíná prvním srazem už v sobotu 4. 11. 2017, ke kterému zajíždí obě naše přihlášená družstva do Brna. V tomto trojkole budou mít za soupeře družstva ŠK Duras Brno B a Šachy Zastávka.

Závěrem bych chtěl poděkovat Robertu Kudličkovi staršímu, který zajistil klukům ubytování a po celou dobu mistrovství jim dělal doprovod.

Konečné pořadí kategorie H+D 16

Konečné pořadí H+D 14

Konečné pořadí Open turnaje

Odkaz na web pořadatele s partiemi ke stažení

Soubory ke stažení

mmas_2017_prop.pdf

Komentáře

Přidat komentář

* Jméno:Email:
Text komentáře:
Ochrana proti SPAMu:Napište do políčka výsledek:
 
 Emailová adresa nebude zveřejněna. HTML kód není akceptován, odkazy nejsou aktivní!
 TIP: Reagujte na komentáře kliknutím na jejích pořadové číslo "př.[41]"
 
© sachyvyskov.netstranky.cz - vytvořte si také své webové stránky