Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Návštěvnost

 

 Šachoví mistři světa řekli

  Alexandr Alexandrovič Aljechin:"

Pomocí šachů jsem si vypěstoval charakter, učí objektivitě, velikým mistrem se může člověk stát jedině tehdy, pozná-li své omyly, chyby a vady. Stejně tak je tomu i v životě.“
 

 

Play chess online
Počasí Vyškov - Slunečno.cz

Hledat

 

Mistrovství ČR dorostenců a juniorů v rapid šachu 2016 dnes odstartovalo ve Vyškově.

Za tropického dne se hraje v salonkách hotelu Dukla ve Vyškově MČR dorostenců a juniorů v rapid šachu 2016. Na startu se sešlo rovných 60 hráčů z celé republiky. Zahájení provedl přesně dle propozic ředitel turnaje Bc. Karel Hruška, zástupci města Vyškova ing. Petra Lakomá a Mgr. Luboš Kadlec popřáli účastníkům hodně úspěchů za šachovnicí a hlavní FM rozhodčí Mirek Hurta mohl odstartovat 1. kolo. Ještě nebyly rozdány jmenovky a již po miniaturce hlásil na 18. šachovnici výhru Matěj Půlpán/1881/ z 2222 ŠK  Polabiny.

Ve 2.kole si dobře vedl vyškovský zástupce Radek Zabloudil/1745/, nasazená 30, přehrál silnou hráčku Blanku Brunovou /1972/ z ŠK Karlovy Vary a má plný bodový zisk. 2. kolo dohrávala na poslední minutě dvojice Petr Walek/2158/ vs. Kateřina Vlčková/1870/. Bílý s horším časem zkušeně vyměnil figury a tak nezbylo černé, než se vzdát.

Během přestávky na oběd jsme vypadli z HM, kde se pomalu, ale jistě zvedala teplota. Ve 3. kole Radek Zabloudil nepřekvapil a s nasazenou 9 Martinem Húskem /1976/ nebodoval. Ostatní 3 naši  polodorostenci z SK Vyškov, sice po snaživém výkonu, také nebodovali. Poslední hraná partie byla znovu na závěrečné minutě a tak se hned po skončení  pokračovalo 4. kolem. Velmi mladá dívčí šachová naděje vznesla dotaz na pořadatele, jestli by nešla otevřít okna a dočkala se odpovědi: "Ano šlo, ale jedině kamenem a to pak bychom  dovnitř pustili tropický vzduch 32°C"!!! Ve 4. kole získají vyškováci minimálně 1 bod, hrají totiž spolu Jirka Trněný s Markem Hruškou. První hrací den uzavřel výhrou "Radeček" Zabloudil z MKS Vyškov a ziskem 3,5/6 kol je na pěkném 23. místě, ostatní naši borci sbírají body pomalu, ale nějaké jim přece přibývají. Turnaj vedou po prvním dnu hned 4 hráči se ziskem 5 bodů. Boj o tituly bude jistě v neděli zajímavý, jen ta předpověď počasí, mají v neděli padat teplotní rekordy!!!

Nedělní ráno nás trochu uklidnilo, teplota byla o 2°C nižší než předcházející den. 7. kolo začalo v 9,00 hod. a tak teplota v HM byla  snesitelná a dopoledne žhavé slunce do prosklených stěn ještě nesvítilo. Radek Zabloudil nevyužil dosaženého dobrého výsledku z předchozího dne a po závěrečné velké rošádě 0-0-0 se propad na chvost tabulky, 3,5 b./9kol je málo!. Tam také skončili další vyškovští hráči, Jirka Trněný měl 3 body,  Robert Kudlička a Marek Hruška jen 2,5 bodu. Získané zkušenosti s lepšími hráči za šachovnicí  jim snad umožní se  zlepšovat ve svých výkonech na dalších turnajích a to jim přejeme!

Zprávu pořadatele najdete v samostatné sekci MČR.

Fotogalerie (Staňa Vémola, fotografie je možno použít k propagaci a prezentaci šachu ve Vašich šachových klubech).

Konečné výsledky zde

Článek na webu JmŠS

DSCN3259.jpg
DSCN3266.jpg
DSCN3268.jpg
DSCN3269.jpg

Komentáře

Přidat komentář

* Jméno:Email:
Text komentáře:
Ochrana proti SPAMu:Napište do políčka výsledek:
 
 Emailová adresa nebude zveřejněna. HTML kód není akceptován, odkazy nejsou aktivní!
 TIP: Reagujte na komentáře kliknutím na jejích pořadové číslo "př.[41]"
 
© sachyvyskov.netstranky.cz - vytvořte si také své webové stránky