Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Návštěvnost

 

 Šachoví mistři světa řekli

  Alexandr Alexandrovič Aljechin:"

Pomocí šachů jsem si vypěstoval charakter, učí objektivitě, velikým mistrem se může člověk stát jedině tehdy, pozná-li své omyly, chyby a vady. Stejně tak je tomu i v životě.“
 

 

Play chess online
Počasí Vyškov - Slunečno.cz

Hledat

 

Mistrovství České republiky mládeže v rapid šachu 2019

Ve dnech 7.-8.9.2019 proběhlo v Třešti u Jihlavy Mistrovství České republiky mládeže v rapid šachu 2019. Hrálo se v kategoriích 10, 12 a 14 let. Na toto mistrovství postoupilo 40 nejlepších hráčů v každé kategorii a Honzík zde postoupil díky třetímu místu z loňského seriálu KP v rapid šachu Jihomoravského kraje. V jeho kategorii (H10) se na MČR sešla kompletní špička mimo Václava Fiňka (ELO 1991!), účastníkem byl i čerstvý mistr světa v rapid šachu v kategorii U8 Jirka Bouška z Polabin. Průměrné ELO hráčů v této kategorii bylo 1392, Honzík byl nasazen jako číslo 35. Po nervozním začátku a losu se silnými soupeři bodoval až v páté partii. Ale druhý den šampionátu začal sbírat body, z posledních pěti partií získal krásné 4 body! Nakonec se umístil na pěkném 29. místě, průměrné ELO jeho soupeřů bylo 1266.

Na tomto šampionátu se jasně ukázalo,že oproti turnajům hraným na okresní i krajské úrovni se při partiích neodpouští ani drobná chyba. Díky tomu, že se Honzík na tento šampionát probojoval, měl možnost hrát se silnými soupeři a získat zkušenosti, které určitě zúročí v následující sezoně. 

Na závěr bych chtěl poděkovat trenérce Radce Slepánkové za Honzíkovu přípravu na toto mistrovství. A přeji ostatním mládežníkům našeho oddílu, aby postoupili na příští MČR a měli možnost sbírat zkušenosti a zahrát si na takovéto úrovni.

Odkaz na chess-result.com 

Fotogalerie

Soubory ke stažení

MCR_rapid_2019_Třešť.pdf
V prvních 4 kolech hrál Honzík vysoko a potkával silné soupeře.jpg
Vlevo budoucí mistr světa Honzík Kotisa se současným mistrem světa v rapid šachu v kat. do 8 let Jiřím Bouškou.jpg
Zcela zaplněná prostorná hrací místnost SOŠ a SOU v Třešti.jpg
O hráčích a pořádaných akcí se dozvíte na adrese Šachy Vyškov - viz pěkné tričko.jpg

Komentáře

Přidat komentář

* Jméno:Email:
Text komentáře:
Ochrana proti SPAMu:Napište do políčka výsledek:
 
 Emailová adresa nebude zveřejněna. HTML kód není akceptován, odkazy nejsou aktivní!
 TIP: Reagujte na komentáře kliknutím na jejích pořadové číslo "př.[41]"
 
© sachyvyskov.netstranky.cz - vytvořte si také své webové stránky