Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Návštěvnost

 

 Šachoví mistři světa řekli

  Alexandr Alexandrovič Aljechin:"

Pomocí šachů jsem si vypěstoval charakter, učí objektivitě, velikým mistrem se může člověk stát jedině tehdy, pozná-li své omyly, chyby a vady. Stejně tak je tomu i v životě.“
 

 

Play chess online
Počasí Vyškov - Slunečno.cz

Hledat

 

Krajský přebor školních týmů se odehrál v úterý 23.1.2018 v Břeclavi. Aktualizace 26.1.2018

 

Krajského kola školních týmů se mají právo zúčastnit družstva, která se dle rozpisu soutěže kvalifikovala z okresních kol. Z Vyškovska postoupila 2 družstva Gymnazia Vyškov v kat. SŠ a Z2,  1 družstva ZŠ Rousínov v kat. Z2 a v kategorii nejmladších  Z1 postoupilo družstvo ze ZŠ Na Vyhlídce z Vyškov a ZŠ Brankovice. Na krajské kolo ale nevyslalo svého zástupce Gymnazium Vyškov v pravidelně obsazené kategorii SŠ, ve společné okresní kat. Z2 byli až třetí.

O své dojmy z turnaje se s námi určitě podělí kvalifikovaný doprovod, pedagog ve výslužbě Mgr. Radomír Zbořil:

V letošním roce se šachového klání čtyřčlenných školních týmů v Břeclavi zúčastnilo pouze jedno družstvo Gymnázia Vyškov a to v kategorii Z2 (2.stupeň ZŠ). Družstvo ve složení Robert Kudlička jun., Ondřej Jakub Chromý, Ondřej Mikulášek a Martin Kužílek zatím sbírá turnajové zkušenosti a dle očekávání skončilo na 9. místě zhruba v polovině startovního pole. Příjemným překvapením byl výkon Martina Kužílka, který získal cenu za nejlepšího hráče na 4. šachovnici se ziskem 5 bodů. Výše zmíněné družstvo je perspektivní a v budoucnu by mohlo příjemně překvapit.
Radek Zbořil

Kéž by se přání Radka splnilo, kluci na sobě stále makali a dosáhli tak až na republikové finále jako jejich předchůdci v roce 2014! Stopy vyškovských šachistů najdete též u vítězného družstva kategorie SŠ, Gymnazia Kpt. Jaroše z Brna,  kde velmi úspěšně bodoval Radek Zabloudil. Také za družstvo SPŠ  Jedovnice hráli kdysi aktivní hráči SK Vyškov Ondra Dorušák a Tomáš Vinkler.

Výsledky všech 3 kategorií

 
© sachyvyskov.netstranky.cz - vytvořte si také své webové stránky