Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Návštěvnost

 

 Šachoví mistři světa řekli

  Alexandr Alexandrovič Aljechin:"

Pomocí šachů jsem si vypěstoval charakter, učí objektivitě, velikým mistrem se může člověk stát jedině tehdy, pozná-li své omyly, chyby a vady. Stejně tak je tomu i v životě.“
 

 

Play chess online
Počasí Vyškov - Slunečno.cz

Hledat

 

Krajský přebor družstev mládeže - 2. sraz

V sobotu 13. ledna 2018 jsme ve třech autech vyrazili do Zastávky u Brna, kde se konal další sraz Krajského přeboru družstev mládeže. Sportovní klub Vyškov vyslal dvě pětičlenná družstva.

A družstvo nastoupilo v oslabené sestavě, kdy na čtvrté a páté šachovnici nastoupili náhradníci. Ve čtvrtém kole hrálo naše áčko proti favorizovaným Ratíškovicím, které přijeli ve čtyřech, a tak jsme měli jistý první bod bez boje. Na čtvrté šachovnici nastoupil Libor Aujeský, který však svou partii po krátkém čase svou partii prohrává. Po hodině hry končí Andreas Chelík remízou, a tak rozhodnutí zůstává na prvních dvou šachovnicích. Nejdříve v koncovce přehrává Robert Kudlička Rudolfa Richtera. V poslední partii hraje na první šachovnici Marek Hruška proti Julii Rychterové. Partie byla po celou dobu vyrovnaná, ale v závěru udělala hráčka Ratíškovic chybu, která pramenila z nedostatku času a Marek ji hned využil. Vyhráváme 3,5 ku 1,5. Dobrý vstup nás při losu posunul na 2.stoly a soupeřem nám bylo družstva Lokomotivy C. V tomto utkání jsme byli bez šance a hladce prohráváme 5:0, i když se naši zástupci snažili. Zde rozhodla větší zkušenost našich protihráčů. V šestém kole jsme dostali za soupeře Kuřim E. Zde se ukázalo, že na posledních dvouch šachovnicích máme nezkušené hráče, kteří oba rychle prohrávají. Marek bohužel nedokázal navázat na výkon ze čtvrtého kola a prohrál s Tomášem Křížem. Výsledek korigoval Robert, který uhrál půlku a Andy, který přehrál Asju Pluhařovou. A tak ze Zastávky A družstvo odjíždí se ziskem 3 bodů a po šesti kolech je zatím na devátém místě.

Béčko nastoupilo v nejsilnější sestavě pouze Šimona Vémolu nahradil Matěj Bébar. Ve čtvrtém kole jsme hráli proti Lokomotivě F. na první šachovnici za nás nastoupil host z Rousínova Ondřej Jakub Chromý, který prohrál s tabulkově silnějším soupeřem. Martin Kužílek na druhé a Matěj Bébar na třetí šachovnici prokázali svou rostoucí výkonnost a oba vyhráli. Na čtvrté šachovnici hrál Dominik Fabo a porazil Leontýnku Hladkou. Dominikův Mladší brácha Štěpán po chybě prohrál. Lokomotiva F – SK Vyškov B 2:3. V pátém kole jsme hráli proti Veselí. To nastoupilo jen ve čtyřech a tak jsme měli první bod zadarmo. Na první šachovnici přehrál Ondra Tomáše Skalku a získal pro nás druhý bod. Dominik a Martin své partie prohrávají a tak vše záleží na Matějovi. Ten využívá chyby soupeře, a i přes časovou tíseň partii vyhrává upravuje výsledek na 3:2 pro vyškovské B. V šestém kole hrajeme proti Rozrazilu Brno, ale zde se nám moc nedaří a prohráváme 3,5:1,5. Za béčko bodovali jen Martin (výhra) a Matěj (remíza). Za dnešní výkon si zaslouží b družstvo velkou pochvalu. Ziskem 6 bodů se posunuli na 14. místo.

Další sraz Krajského přeboru družstev mládeže pořádá náš oddíl 3. března 2018. V tomto kole se střetne naše A s Veselím a B vyzve Kuřim F.

Tabulka po odehraných 6. kolech

Fotogalerie

Komentáře

Přidat komentář

* Jméno:Email:
Text komentáře:
Ochrana proti SPAMu:Napište do políčka výsledek:
 
 Emailová adresa nebude zveřejněna. HTML kód není akceptován, odkazy nejsou aktivní!
 TIP: Reagujte na komentáře kliknutím na jejích pořadové číslo "př.[41]"
 
© sachyvyskov.netstranky.cz - vytvořte si také své webové stránky