Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Návštěvnost

 

 Šachoví mistři světa řekli

  Alexandr Alexandrovič Aljechin:"

Pomocí šachů jsem si vypěstoval charakter, učí objektivitě, velikým mistrem se může člověk stát jedině tehdy, pozná-li své omyly, chyby a vady. Stejně tak je tomu i v životě.“
 

 

Play chess online
Počasí Vyškov - Slunečno.cz

Hledat

 

KP1 - 6. kolo přineslo dělení bodů ŠK Agrotec Hustopeče - ŠO MKS Vyškov 4 - 4, aktualizace o partie

V 6. kole KPI jsme zajížděli do Hustopečí. Již na cestě jsme se dozvěděli, že se nejlepší hráč soupeře Lukáš Kuchynka, který dříve oblékal naše barvy, nedostaví, a tak jsme si proti oslabenému soupeři věřili na 3 body. Nakonec jsme však byli rádi za remízu.

Jako první dohrál Adam Dvořák, který se po pauze vrátil do sestavy, ale partie mu bohužel nevyšla. V zahájení přehlédl taktiku, ztratil pěšce i možnost rošády a následně i celou partii. Chvíli po něm svého soupeře přehrál na 6. Martin Štrublík, když v koncovce získal tlak, ze kterého vytěžil kvalitu. Následně si výhru zkomplikoval, když nechal soupeři volného b-pěšce, ale i přesto to nakonec dotáhl. Mezitím se začaly rýsovat další partie. Radim Majetič na 8. získal po výměnách pěšce navíc, ale soupěřovy figury se rozehrály. Vznikla koncovka s nestejnobarevnými střelci, přičemž Radim měl stále pěšce více, ale na celý bod to i tak nestačilo. Kapitán Jarda Hejný dnes na 3. bojoval nejen se soupeřem, ale i s nemocí, přesto mohl po taktickém obratu získat materiál, přehlédl však taktiku a soupeř ho nakonec přehrál. Franta Kejík na 4. odmítl nabídnutou remízu, bohužel soupeř si svými střelci vytvořil tlak, který dále stupňoval až k výhře. Vlastík Rozumek nastoupil na 5. šachovnici proti místnímu talentovi Martinovi Vaculíkovi. Komplikovaná pozice přešla do věžovky, kde se dohodli na remíze. Já (Radek Zabloudil) jsem dnes na 7. šachovnici zmenšoval výhodu soupeře ze zahájení až do koncovky, kde mi soupeřil dovolil sérií slabších tahů získat iniciativu na dámském křídle, kde jsem vytvořil taktické hrozby a získal kvalitu, se kterou už nebyl problém zvítězit. Jako poslední zachraňoval alespoň bod na 2. šachovnici Jirka Jireš. V koncovce S+J proti S+J získal a-pěšce a když partie po pár tazích přešla do pěšcovky, Jirka už se v partiáři podepisoval pod jedničku.

Celkový výsledek 4:4 je podle našich předzápasových prognóz zklamání, avšak po průběhu utkání jsme rádi i za bod. Ve vyrovnané tabulce se nacházíme na 4. pozici se ztrátou pouhých 3 bodů na vedoucí Universitu. Nezbývá tedy než trénovat a za 2 týdny porazit nováčka ze Sloupu.

Partie k přehrání.

Komentáře

[1]Vlastik Vloženo 20.01.2020 20:31
Při zprávě, že nebude na 1. Lukáš, jsem taky "zavětřil" šanci.. Toto ale nebylo podepřeno výsledkem na prvních 4 šachovnicích (kromě Jirky). A tento výpadek už na výhru v zápase nestačil. Naštěstí jsme mocným finišem srovnali, nejtěžší asi v poslední partii Jirky Jireše na 2.desce. Tím měl zápas náboj až do poslední chvíle. Důležitý je konečný výsledek a zisk bodu. Pokud ještě jeden zápas vyhrajeme a v ostatních budeme takto kontrolovat, tak to potom bude dobré.
Díky autoru článku Radku Zabloudilovi, za aktivní zapojení se do našich webových komentářů.

Přidat komentář

* Jméno:Email:
Text komentáře:
Ochrana proti SPAMu:Napište do políčka výsledek:
 
 Emailová adresa nebude zveřejněna. HTML kód není akceptován, odkazy nejsou aktivní!
 TIP: Reagujte na komentáře kliknutím na jejích pořadové číslo "př.[41]"
 
© sachyvyskov.netstranky.cz - vytvořte si také své webové stránky