Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Návštěvnost

 

 Šachoví mistři světa řekli

  Alexandr Alexandrovič Aljechin:"

Pomocí šachů jsem si vypěstoval charakter, učí objektivitě, velikým mistrem se může člověk stát jedině tehdy, pozná-li své omyly, chyby a vady. Stejně tak je tomu i v životě.“
 

 

Play chess online
Počasí Vyškov - Slunečno.cz

Hledat

 

KP1 2020/2021 ŠK GPOA Znojmo - ŠO MKS Vyškov 3.5 - 4.5

V prvním kole nové sezony nás zavál los do dalekého Znojma. Zajížděli jsme k nováčkovi soutěže GPOA Znojmo. Podle předsezonních soupisek se zdá, že Znojmo bude bojovat spíš o záchranu (stejně jako my) a tak by bylo dobré je přivítat v nové soutěži porážkou :)

 

Na první desce hrál poprvé za Vyškov Honza Mikeš. Lídr Znojma také není žádné vořezávátko a tak se čekal tuhý a zajímavý boj. Oba plejeři prokázali, že své ELO body neposbírali náhodou a i přes veškerou snahu nebyl ani jeden schopný získat výraznější výhodu. Partii hráli téměř do holých králů a vysloužili si tak po půl bodu oba.

Jirka Jireš letos opět bude bojovat na druhé desce. Stejně jako loni bude své soupeře kosit. V prvním kole si dal čerstvý magistr malou pauzu a nechal svému soupeři celý bod.

Na trojce se bude často objevovat Honza Čermák. To, že ho čekají silní soupeří určitě věděl. Realita pak byla stejně tvrdá a soupeř kladl Honzovi těžké úlohy, až Honza nestihl vyřešit tu čtyřicátou ve stanovené lhůtě.

Čtvrtou šachovnici bude mít letos na starost Radek Zabloudil. I on určitě očekává silné soupeře. V prvním kole dostal ještě jednoho na rozkoukání. Toho však k ničemu nepustil, i když asi nevyužil všechny své šance… Za stavu 4:3 pro nás přijal v neprohratelné věžovce remízu a tím tak zajistil tři body týmu.

Pátá deska byla dnes v režii Vlastika Rozumka. Soupeře k ničemu nepustil a pak předvedl, že má i dobrý postřeh. Nejdříve mu ukázal lekce z taktiky a pak mu ukázal i spadlý praporek (už to měl asi vyhrané).

Na šestce bych měl letos posbírat nějaký bod já (JH). Naštěstí hned v prvním kole mi soupeř neházel moc klacky pod nohy a tak jsem celkem v klidu zvítězil (první výhra od 24.3.2019….).

Sedmou desku měl dnes opanovat Radim Majetič. Soupeř s tímto plánem buď nebyl seznámen nebo s ním nesouhlasil? Každopádně hrál dobře a donutil Radima k nabídce remízy. Té se pak nebránil.

Naopak soupeřka Roberta Kudličky na osmé desce věděla, co by jako správná hostitelka měla. Robertovi nejdřív nabídla pěšce, toho Robert později vyměnil za otevření krále a následný mat.

 

Celkově tedy těsné vítězství 4.5 – 3.5. Podle ostatních výsledků nás čeká vyrovnaný ročník. Uvidíme, co si na nás nachystá vždy nebezpečné Veselí. To se dozvíme za tři týdny…

 

Článek vedoucího soutěže Davida Cipryse.
Tabulka po 1. kole

G ZN-Vy 01.jpg
G Zn-Vy 02.jpg
G Zn-Vy 03.jpg
G Zn-Vy 04.jpg
G Zn-Vy 05.jpg

Komentáře

[1]Vlastik (admin)Vloženo 04.10.2020 21:24
Gratulace Jirkovi k titulu Mgr! Dnes měl smůlu, že dobře vedenou partii ztratil hrubým přehlédnutím, ale naštěstí to zápas neovlivnilo.
Vítám do týmu Honzu Mikeše! Silného borce na první desku potřebujeme a doufám, že nás všechny bude inspirovat k tréninku a ke zlepšení. Jak dnes prozradil, tak trénuje pravidelně, což bychom mnozí mohli určitě následovat.
Výhra je výhra, neberte ji :) Dobrý začátek.

Přidat komentář

* Jméno:Email:
Text komentáře:
Ochrana proti SPAMu:Napište do políčka výsledek:
 
 Emailová adresa nebude zveřejněna. HTML kód není akceptován, odkazy nejsou aktivní!
 TIP: Reagujte na komentáře kliknutím na jejích pořadové číslo "př.[41]"
 
© sachyvyskov.netstranky.cz - vytvořte si také své webové stránky