Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Návštěvnost

 

 Šachoví mistři světa řekli

  Alexandr Alexandrovič Aljechin:"

Pomocí šachů jsem si vypěstoval charakter, učí objektivitě, velikým mistrem se může člověk stát jedině tehdy, pozná-li své omyly, chyby a vady. Stejně tak je tomu i v životě.“
 

 

Play chess online
Počasí Vyškov - Slunečno.cz

Hledat

 

KP1 2019/2020 ŠK Hodonín - ŠO MKS Vyškov 1.5 - 6,5 aktualizace o partie!

ŠK Hodonín   ŠO MKS Vyškov
Provazník Michal Z 2163 0 - 1 2141 Dvořák Adam H Z
Kladňák Martin H Z 1943 0 - 1 2066 Jireš Jiří Z
Trávníček Petr Z 2111 ½ - ½ 2021 Hejný Jaroslav Z
Taptič Filip Z 1904 0 - 1 1945 Rozumek Vlastimil Z
Ling Bronislav Z 1889 ½ - ½ 1832 Štrublík Martin H Z
Vlčko Tomáš 1884 0 - 1 1826 Zabloudil Radek
Myšulka Jiří 1853 ½ - ½ 1759 Majetič Radim
Šmíd Vladimír H 1905 0 - 1 1692 Kudlička Robert
  -  

K prvnímu utkání nové sezony nás los zavál do Hodonína. Tým Hodonína by měl být jeden ze soupeřů, který se, podobně jako my, bude spíš pohybovat ve spodní polovině tabulky a tak bylo vhodné na utkání poslat kvalitní sestavu s cílem urvat nějaký bod, nejlépe tři. Bohužel sestava se nerodila lehce a ještě v pátek nás bylo jen šest... Školní a pracovní povinnosti jsme věděli dopředu, avšak zasáhla i nemoc... No, byl jsem rád, že jedem v osmi. Zároveň jsem však tušil, že naši náhradníci klamou nízkým elem a jsou shopni zvítězit. Po příjezdu jsme svou sestavou soupeře určitě překvapili. Oni nás svou sestavou také překvapili... Myšlenka, že si odvezem dobrý výsledek, se tak zdála ne úplně utopickou...

V zápase byla dvě půlhodinová okna, kdy končily partie. Nejdříve 11:30 - 12:00 (JH, MŠ, RM, RK) a druhé okno mezi 13:15-13:45 (AD, JJ, VR, RZ).

Na první desce hrál Adam Dvořák. Z mého pohledu sehrál výbornou partii. Od začátku si věřil, otupil soupeřovy snahy a pak se rozběhl proti soupeřovu králi. Z úspěšného útoku vytěžil materiálovou převahu (možná prošel i kolem studiového matu někde?) a zvítězil.

Jirka Jireš byl po skvělé loňské sezoně kandidát na první desku a jeho dnešní partie to jen potvrdila. Z přípravy vytěžil solidní pozici a ani nevím kde soupeř udělal chybu a najednou prohrál.

Na třetí desce jsem (JH) zasedl proti Petru Trávníčkovi. Tohoto soupeře jsem vůbec neočekával, vždyť na soupisce je až na sedmém místě... Po zahájení jsem soupeře otestoval nabídkou k opakování tahů. Pan Trávníček ji po delším přemýšlení přijal. 

Na čtverce dnes Vlasta Rozumek odehrál solidní partii. Soupeře přehrál, získal pěšce, ale soupeř se zvednul, zatlačil na Vlastika a ten tak najednou měl pasivní figury (ale díky pěšci víc bylo hodnocení pozice zhruba kolem roviny). Z dalších několika hodin hraní zajímavé pozice nás vysvobodil hodonínský hráč, když přehlédl pěknou taktiku a ihned prohrál.

Pátá deska dnes patřila Martinovi Štrublíkovi. Ten byl trochu ve stresu aby stihl pracovní povinnosti a tak byl rád, když mu soupeř v rovné pozici nabídl remízu.

Větší divočinu nám dnes naservíroval Radek Zabloudil. Svého krále usadil pevně na f2 a pustil se do soupeře. Bohužel útok nebyl úplně připraven a soupeř se dobře bránil. Když však měl domácí hráč zasadit finální ránu, tak zakopl a finální ránu tak zasadil Radek.

Kapitán béčka Radim Majetič nám dnes pomohl na sedmé desce. Hrozby svého soupeře v klidu zneutralizoval a ten pak s díky přijal nabízenou remízu.

Na poslední hrál Robert Kudlička, svému soupeři vzal pěšce a pak využil taktiku k získání figury. Byl tak první vyškovský hráč v KP1 2019/2020 který zvítězil.

 

Celkové vítězství 6,5:1,5 je určitě překvapení, ale soupeř si nemůže stěžovat, že by prohrál nezaslouženě, maximálně tak na výšku prohry.

Další kolo nás čeká o poznání silnější soupeř, Jundrov B. Zápas se hraje (kvůli mládežnickému přeboru Moravy a Slezka) až za tři týdny.

KP1 na chess-results a na chess.cz

Článek řídícího soutěže na novém webu JmŠS

Partie k přehrání

 

Komentáře

[1]Vlastik (admin)Vloženo 21.10.2019 09:59
Zápas v Hodoníně aneb vyškovské kladivo udeřilo!

Na 1. zápas sezóny jsem byl docela natěšený a měl chuť si zahrát. Vím, že sestava se rodila těžce, sám jsem se pokoušel kontaktovat Zdeňka Fabiána, který ale neodpověděl ani na sms a telefon mi taky nezvedl. No, někdy je to dost zvláštní, jak se k sobě chováme.

Nakonec měl kapitán šťastnou ruku na „náhradníky“, kterým dík za ochotu. Slovo náhradník je v tomto případě určitě špatně zvoleno, protože to byli borci ze soupisky áčka, tedy jeho platní členové. A zahráli fantasticky, klidně, spolehlivě!

Cestou do Hodonína jsme s Jardou Hejným zavzpomínali, jak asi před 4-5 lety si šel během partie ven zakouřit Zdeněk Kupčík a zpět do hrací místnosti se dobrých 20 minut nemohl dostat, protože nějaký dobrák zamknul dveře dole ke schodišti. Naštěstí se Zdeněk do hrací místnosti dostal, a i čas mu byl na hodinách vrácen. Nepředpokládal jsem, že by se něco podobného mohlo opakovat. A ejhle. Zapisuji svůj 12. tah a propiska přestala psát, došla náplň. Náhradní tužku u sebe nemám, ale mám stoprocentně v autě. Beru klíče od auta a sejdu dolů, parkuji hned u budovy, žádný problém se zdržením. Když se vracím, nějaký pán, možná majitel restaurace, nevím, zamyká spodní dveře, které vedou ke schodišti. A sakra, už je to tady zase.
Vysvětluji mu, ať nezamyká, že musím nahoru, že tam hrajeme šachový zápas. On na to klidně, jo? Tak to zamykat nebudu. Rychle pádím po schodech ať jsem u své partie a něco si myslím o podivných hodonínských dveřních manýrech.
Zápas máme pevně v rukou, první výhra Robiše Kudličky nás uklidnila, protože první bod je důležitý a může nasměrovat zápas správným nebo špatným směrem. V našem případě to byla první, a ne poslední vlaštovka. Nikde jsem zvlášť nebyli ohroženi a dobře zahájené partie jsme v 5 případech dovedli do vítězství. Výhra je vysoká a zasloužená.

Cestou zpět si užíváme krásného slunného dne s 21st. C. Je to opravdu vydařená neděle, pohodový zápas, dobrá nálada, krásný den!

Když jsem po zápase psal Vaškovi Pechovi, jak jsme hráli, nalákal jsem ho první větou: Vyškovské kladivo udeřilo! Tak doufám, že takových zápasů bude více!

Přidat komentář

* Jméno:Email:
Text komentáře:
Ochrana proti SPAMu:Napište do políčka výsledek:
 
 Emailová adresa nebude zveřejněna. HTML kód není akceptován, odkazy nejsou aktivní!
 TIP: Reagujte na komentáře kliknutím na jejích pořadové číslo "př.[41]"
 
© sachyvyskov.netstranky.cz - vytvořte si také své webové stránky