Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Návštěvnost

 

 Šachoví mistři světa řekli

  Alexandr Alexandrovič Aljechin:"

Pomocí šachů jsem si vypěstoval charakter, učí objektivitě, velikým mistrem se může člověk stát jedině tehdy, pozná-li své omyly, chyby a vady. Stejně tak je tomu i v životě.“
 

 

Play chess online
Počasí Vyškov - Slunečno.cz

Hledat

 

Ježíškova vnoučata - další splněné přání vyškovskými šachisty!

Vyškovští šachisté se také zapojili do projektu splněných přání pro Ježíškova vnoučata. Byl jsem požádán koordinátorkou zmíněného projektu o splnění jednoho z přání našich opuštěných  seniorů:

Vážený pane Vémolo, 

obracím se na Vás s netradičním dotazem. Slyšel jste někdy o projektu Ježíškova vnoučata (https://www.jeziskovavnoucata.cz/p/o-projektu)? Jedná se o projekt, který (teď před Vánoci) plní přání seniorů po celé České republice. Věřím, že jedno z přání by mohlo být splněno právě Vaším šachovým kroužkem. Čistě nezávazně a jen pro tu možnost, že by přání mohlo být splněno, Vám jej posílám:   

 

Ladislav

73

Moc rád hraji šachy, přál bych si nějakého dobrého spoluhráče, se kterým bych si mohl šachy alespoň ještě jednou zahrát.

 

Chvalkovice na Hané

 

Pan Ladislav ke svému přání píše: "V šachách jsem byl velice úspěšný. V domově nemám nikoho, kdo by uměl dobře hrát šachy. Každou sestřičku hned porazím!" Nenašel by se tedy u Vás důstojný soupeř? 

 

Přeji krásný den a příjemné prožití svátků

Markéta Hrušková

 

Po navázání kontaktu se sociální pracovnicí Mgr. Bohdanou Stěnikovou z Domova u zámku ve Chválkovicích na Hané byla domluvena návštěva šachistů Sportovního klubu Vyškov bratrů Honzíka a Jirky Trněných, bydlících také ve Chválkovicích  n. H. První pokus návštěvy p. Ladislava Hutra minulou sobotu byl ale neúspěšný, senior nebyl personálem  na návštěvu řádně připraven a tak se kluci vrátili z nepořízenou. Po další konzultaci správného postupu se soc. pracovnicí navštívil dnes mladý Honzík se svojí ochotnou maminkou paní Markétou Trněnou p. Hutra a hráči sehráli spolu během hodiny 2 partie na krásných vyřezávaných šachách. Při další návštěvě vyzkouší seniora bratr Honzíka Jirka Trněný, který již má 3 VT, protože p. Hutr obě partie vyhrál s handicapem dámy!

Po výsledku dalšího  utkání požádám asi výkonnější šachisty o sehrání partie s tímto vášnivým hráčem, kdo by se mohl do projektu zapojit, může mě oslovit již nyní.

Paní Markéta Trněná dnes současně  předala v Domově u zámku náš vánoční dárek pod stromeček pro seniora, milovníka královské hry, p. Ladislava Hutra. Dárek obsahuje šachové diagramy, které řeší naše mládež v šachových kroužcích, Jenda Slepánek ještě navíc věnoval zakoupenou učebnici pro začátečníky a tak uvidíme, jestli nebudeme muset poskytnout neúnavnému šachistovi k jeho vzdělávání odbornější literaturu!

Již nyní chci poděkovat za ochotu paní Markétě Trněné a jejím synům šachistům Honzíkovi a Jirkovi za splněné přání jednoho z Ježíškových vnoučat.

 

Komentáře

Přidat komentář

* Jméno:Email:
Text komentáře:
Ochrana proti SPAMu:Napište do políčka výsledek:
 
 Emailová adresa nebude zveřejněna. HTML kód není akceptován, odkazy nejsou aktivní!
 TIP: Reagujte na komentáře kliknutím na jejích pořadové číslo "př.[41]"
 
© sachyvyskov.netstranky.cz - vytvořte si také své webové stránky