Návštěvnost

Šachoví mistři světa řekli

Alexandr Alexandrovič Aljechin:"

Pomocí šachů jsem si vypěstoval charakter, učí objektivitě, velikým mistrem se může člověk stát jedině tehdy, pozná-li své omyly, chyby a vady. Stejně tak je tomu i v životě.“

Play chess online
Počasí Vyškov - Slunečno.cz

Hledat

32. ročník Šachového loučení s uplynulým rokem je za námi! Aktualizováno o fotky a 2 články v Deníku.

Na závěr roku pořádáme tradiční Šachové loučení s uplynulým rokem, to letošní bylo velmi pohodové, ale s menší účastí hráčů. Na startovní listině se objevilo 35 vyznavačů královské hry, především z vyškovských oddílů, nechyběli ale také  pravidelní účastníci,  hráči z Bučovic, Prostějova, či Gambitu Jihlava.

Malý sál Besedního domu ve Vyškově  byl připraven, včas proběhla i prezence a turnaj mohl začít. 5 kol se nic nedělo, favorité vyhrávali, ale jako vždy dojde k některým překvapivým výsledkům, v kole šestém  prohrává okresní přeborník v blesku Vlasta Rozumek s Honzou Čermákem. Tomu pak stačí plichta s Fanou Kejíkem a když se vytiskne průběžné celkové pořadí po 7. kole, je pořadí hráčů z oddílů okresu Vyškov následující: 1. místo obsadil a okresním přeborníkem v rapid šachu se  poprvé  stává na lepší pomocné hodnocení  Jan Čermák před Františkem Kejíkem a třetí skončil Robert Kudlička, všichni MKS Vyškov.  Předseda OŠS Vyškov  pan Jan Slepánek  předal dle propozic medailistům finanční ceny.

Pokračuje se vesele dále 8. kolem, favorit turnaje Roman Závůrka ze SK Prostějov podruhé  remízuje, po Vlastovi ve 4. kole nyní  s Mírou Tichým, čerstvý okresní přeborník obě následující partie prohrává a padá dolů. Další 2 body přidává Fana Kejík z MKS Vyškov, končí tak na 2. místě, o půl bodu méně a pomyslný bronz  získal  vyškovák, hrající za Gambit Jihlava, Jarek Hejný.

Vyhodnocení se ujal stálý účastník Šachového loučení Zdena Matuška ze Křtin a Jenda  Slepánek mohl tak  blahopřát oceněným hráčům. Nejprve dostali Studentskou pečeť mládežníci a přítomné ženy a pak již dle pořadí si hráči vybírali 2 věci z bohaté nabídky připravených cen. Po TOP 10 byl vyzván, aby si vybral cenu i Milan Čermák, který nám zajišťoval bezchybný provoz PC. Konec turnaje proběhl v úsměvné atmosféře s přáním všeho nej a také s přáním na vzájemné setkávání nejen při Šachovém loučení i v příštím roce 2016.  Závěrečné posezení v salonku s vytápěným krbem restaurace Kojál přispělo k celkové pohodě, hrálo se i blicalo a také hodnotilo až do půlnoci.

Nashle při dalším ročníku!

Výsledky turnaje.

Malá fotogalerie.

2 články ve vyškovském vydání Deníku v rubrice SPORT ze dne 1.1.2016.

Prezentovali jsme se i na krajském webu.

Klikni si dole na fotku!

Sladkou pozornost obdržely zleva Jana Mourycová, Radka Slepánková, vedle předsedy OŠS p. J. Slepánka také David Pospíšil, Robert Kudlička a Marek Hruška.jpg
Uprostřed vítěz turnaje Roman Závůrka ze SK PV má po levici druhého v pořadí Fany Kejíka z MKS  a po pravici je bronzový Jarek Hejný dočasně z Gambitu Jihlava.jpg
Vítěz OP v rapidu Jan Čermák  z MKS Vyškov má bílé s pozdějším vítězem celého turnaje Romanem Z8vůrkou z SK Prostějov .jpg
Zprava- na 2. místě OP skončil Fana Kejík, vedle něj je nečekaný letošní vítěz Honza Čermák a 3. místo obsadil Robi Kudlička, všichni z MKS Vyškov.jpg
Přesluhující předseda MKS Staňa Vémola si zahrál až v klidu na Kojále, na snímku s Martinem Rudolfem .jpg