Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Návštěvnost

 

 Šachoví mistři světa řekli

  Alexandr Alexandrovič Aljechin:"

Pomocí šachů jsem si vypěstoval charakter, učí objektivitě, velikým mistrem se může člověk stát jedině tehdy, pozná-li své omyly, chyby a vady. Stejně tak je tomu i v životě.“
 

 

Play chess online
Počasí Vyškov - Slunečno.cz

Hledat

 

18. ročník pravidelného soustředění vyškovských šachistů na TZ Malina v Ruprechtově

Uspořádání letošního 18. ročníku pobytu na TZ Malina v Ruprechtově nebylo lehké. Rezervace termínu byla provedena hned v lednu na 2. víkend v září, ale poskytovatel SVČ Maják Vyškov mi oznámil, že je již termín obsazen a nabídl nám termín na poslední zářijový víkend 27.-29.9.2019. Druhý víkend byla zima a pršelo, tak nám přeložení termínu přišlo velice vhod, měli jsme poměrně teplé počasí, i když občas trochu sprchlo. Velice nepříjemné bylo sdělení osvědčené naší kuchařky paní Markéty Trněné, že s námi tentokrát z důvodu rodinných oslav ve stejném termínu na Malině v Ruprechtově  nebude. Sehnání náhradní kuchařky se nedařilo. restaurace v Ruprechtově již nevaří a tak přišla velmi vhod nabídka Radky Slepánkové, že to zvládneme s pomocí šachové maminky paní Jarky Chelíkové. Ta si vzala na pomoc ještě kamarádku ze stejného vchodu kde bydlí, paní Danu Hradilovou, manželku našeho  kamaráda, neaktivního výborného  šachisty Radka. Následovala mezi námi dohoda, kdo a jaké potraviny zajistí a dopraví na TZ Malina v Ruprechtově. Ještě, že kulatý oslavenec Zdena K. nám přislíbil a také poskytl finance na zakoupení sudu pěnivého zlatavého moku zn. ZUBR a další oslavenec Milan Č. přikoupil ještě další KEG sud Zubra, dopravu všeho na Malinou nám zajistil obětavý Milan Tomek.

V pátek 27. září bylo poměrně teplo, ale tmavé mraky hrozily deštěm. Dopoledne nakládáme sudy a výčepní zařízení do auta Milánka, odebíráme 10 rezervovaných bochníků chleba Křupák, Milan pak odpoledne bere ve 3 hod. do auta  Jirku a Zdenála. Já si vymodlím na pomoc Martina od Radky, zastavujeme se v Albertu pro 8 čerstvě grilovaných kuřat, 2 balení špekáčků a uháníme do Ruprechtova, kde nás již hodinu čeká pan správce na předání objektu. Při vykládání nás kropí pár kapek deště, ale jde jen o jeden mráček. Po převzetí klíčů od chatek a pokojů následuje důležité zprovoznění výčepu pro dodržování pitného režimu. Přítomní pánové z prvního auta a již čekající Vlasta postavili šachy a tak se hned začíná blicat. Vzápětí doráží Tomáš Čermák s paní a také 90letý pan Miroslav Jandl, tentokrát jej dováží jeho syn. Jak jsme se později dozvěděli, paní doktorka mu dovolila jezdit autem jen do 10 km, teď bydlí u dcery v Šumicích u Uherského Brodu. K významnému svému životnímu výročí dává pan Jandl  k dobru kastl Plzně a značkové bílé i červené víno. Postupně doráží další účastníci, u nás hostující hráč ŠO TP Habrovany, též kulatý oslavenec Ríša K. dováží 5 l toho nejlepšího ze švestek, to se máme. V podvečer zakládají obětavci oheň na tábořišti, sice krátká, ale vydatná sprška je vyhání se schovat. Dohřívám v mikrovlnce pro každého půlku grilovaného  kuřete, k tomu je bohatá zeleninová příloha dle chuti. Objevuje se i slaměný vdovec , kapitán béčka Radim a hned sonduje u hráčů jejich aktivitu v nadcházející sezoně. Poslední doráží svým autem Radka za doprovodu táty, ten se ale dlouho nezdrží, ani si nezablicá. Hrají všichni i ti známí lenivci, první partie bez hodin si zkouší budoucí nový hráč ŠO MKS Vyškov Peter Kačalka, spolupracovník JJ a RK. Na chatkách i v jídelně, kde hrajeme se topí, tak je nám pohodově. Pobyt nám zpříjemňuje hudební produkcí  Milan Čermák s kytarou, Radka má dostatečnou náhradu za nepřítomného kytaristu Péťu Bredlyho. Po půlnoci naše řady začínají řidnout, vytrvalci ale zůstavají do časných ranních hodin, torzo pak očekává po 7 hod. ranní příjezd našich paních kuchařek.

V sobotu již neprší a je dosti teplo, na houby vyráží sama, posilněna domácí cuketovou buchtou, paní Čermáková. V kuchyni je živo, dámy si poradily s vybavením kuchyně, nachystaly snídani ze 2 chodů, jen účastníci se trousili až do 10,00 hod., někteří se vůbec neobjevili. Radim přijíždí znovu za námi  a čeká dlouho na  p.Jandla až doblicá se svými soupeři , ten hraje ale neúnavně jako za mlada. Před obědem přijíždí David Steiner a hned se diskutuje o počtu družstev v OPI Vyškov. Po klasickém šniclu s bramborem a dobrou čočkovou polévkou k obědu se vydává skupinka účastníků i s dětmi na výlet ke 3 smrkům, prý největší z nich začíná usychat a to by byla velká škoda. Odpoledne nás navštěvuje  dříve ohlášený Jirka Moučka, hned se zapojuje do šachové hry a potvrzuje své kvality převážně výhrou. Vzápětí po Jirkovi přijíždí emeritní kapitán Zdeněk Kupčík a vede si také velmi dobře. Paní Čermáková doráží po 5 hodinách v lese s pěkným úlovkem hřibů, ze kterých má velkou radost. Dvojice se navzájem při královské hře střídají, pan Jandl je spokojen se svými kvalitními  soupeři, ale s výsledky již méně. Zato se chlubí svými bodovými zisky  za TJ Bojkovice ve 2 soutěžích v minulé sezoně. Po odjetí kuchařek připravuji k večeři grilovaná kolena za studena, byla také velice chutná. Pak někteří účastníci ukončují svůj letošní pobyt na TZ Malina, platí mně pobytovou taxu a dotovanou cenu stravy oslavenci  Radimem M. a Milanem Č. Kolem sedmé hodiny večer přijíždí další kulatý oslavenec Fana K., využívá nachystaného šachového materiálu, vyhřáté a osvětlené hrací místnosti (ostatní účastníci platili pobytovou taxu) k zahrátí si blicek ke své pohodě, ovšem šachistům na Maliné dle jeho dřívějšího vyjádření nic nedá.a taky se tak zachoval. Hned v první guči dostává od rozehrátého Vlasty výprask 7-1. Brzy po půlnoci balíme a klíče od budovy si beru k sobě.

V neděli nás zůstává jen 9, dle zkušenosti hned ráno v 7 hod. předávám ještě v pyžamu klíče od jídelny vyfiknutému p. Jandlovi, po ranní hygieně připravím snídani ze zbývajících řízků, nespotřebovaných ohřátých špekáčků a polévky. Pan Jandl znovu se všemi blicá, postupně balíme, vyklízíme pokoje. Po poslední vydané snídani Radka s Martinem uklízí kuchyň, balím TV a sportovní nářadí. Dotáčí se pivo, i do petek natočené však nevyprazdňuje menší sud. Všichni jsme uklidili jídelnu a tak volám správce k předání objektu, odjíždíme kolem poledne ke svým domovům. Odpoledne v sestavě 3+1 vyprazdňujeme menší soudek u mě doma na mém pracovišti, zvládali jsme to ale s potížemi, to nás ještě navštivila rodinka Radima i paní Dana, ta si přijela pro zapomenutou nabíječku na Malině.

Pobyt na 18. ročníku soustředění vyškovských šachistů byl úspěšný a všem se možná na TZ Malina v Ruprechtově líbilo. Bude někdo organizovat další 19. ročník?

Staňa Vémola

Fotogalerie

 

Soubory ke stažení

Pozvánka Malina 2019-1.pdf
V sobotu nás navštívili 3 hosté, vlevo sympatická  paní Eva, vzadu sedí další spokojený sponzor Zubra Zdena Kupčík a úplně vpravo Jirka Moučka   .jpg
Velmi spokojená paní Petra Čermáková předvádí svůj úlovek.jpg
Vlevo nejmladší oslavenec Radim Majetič přispěl nemalou mírou k uspořádání našeho pobytu na TZ Malina .jpg
Znečišťovatelé ovzduší zleva Radka, Ríša a Zdena na čerstvém vzduchu.jpg
Na závěr pobytu spokojení zleva Miroslav Jandl, Vlasta Rozumek a Staňa Vémola .jpg
Naše obětavé kuchařky Jarka a Dana s rodinkou Hradilových.jpg
Nedělní dorážka sudu v mé pracovně v Dějicích.jpg
Pan Miroslav Jandl s bílými v této partii nestačil na Tomáše Čermáka.jpg
Péťa Kaličinský potrápil štědrého oslavence  Ríšu Kocmana .jpg
Poslední účastníci pobytu jsou připraveni k odjezdu, p. Jandl předváděl svou techniku chůze.jpg
Ríša Kocman měl několik  druhů toho nejlepšího ze švestek.jpg
2 Jirky doplňuje vlevo také kulatý oslavenec šachistům nepřející Fana Kejík.jpg
Aktéři Tomáš a Milánek sehráli spolu již víc jak 1000 partií.jpg
Dobrá nálada čiší ze tváří účastníků.jpg
Hudební produkci letos prováděl obětavý oslavenec Milan Čermák.jpg
Jediní sportovci Radka a Milan.jpg

Komentáře

Přidat komentář

* Jméno:Email:
Text komentáře:
Ochrana proti SPAMu:Napište do políčka výsledek:
 
 Emailová adresa nebude zveřejněna. HTML kód není akceptován, odkazy nejsou aktivní!
 TIP: Reagujte na komentáře kliknutím na jejích pořadové číslo "př.[41]"
 
© sachyvyskov.netstranky.cz - vytvořte si také své webové stránky